IMD prisistatymo renginys

Naujai įkuriama Inovatyvios medicinos draugija, skirta tarpdiscipliniškumo ir inovacijų medicinoje skatinimui, kviečia į pirmąjį renginį!

Mokslo pasaulio pripažinimo sulaukęs Lietuvos mokslininkų komandos – prof. V. Šikšnio, dr. G. Gasiūno ir T. Karvelio, atradimas.

Kada: Balandžio 28 dieną, 16 valandą
Kur: Jungtiniame gyvybės ir mokslų centre (R101 auditorijoje)

Renginyje trumpai pristatysime naują organizaciją ir jos tikslus ir idėjas, veiklos planą bei turėsime unikalią galimybę išgirsti pranešimą apie ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui svarbų mokslo atradimą!

Daugiau informacijos:
Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimų skyriaus mokslininkų komanda (prof. V. Šikšnys, dr. G. Gasiūnas, T. Karvelis) – viena pirmųjų pasaulyje, ištyrinėjusių bakterijų CRISPR/Cas 9 antivirusinės apsaugos sistemos veikimo principus ir atradusių, kad Cas 9 baltymas gali būti panaudotas kaip „žirklės“, tiksliai redaguojančios DNR ir gali būti panaudotas, siekiant specifinių genomo pokyčių. Šios mokslininkų grupės narys dr. Giedrius Gasiūnas renginio metu papasakos apie jų revoliucinį atradimą ir jo pritaikymą genų terapijoje, gydant įvairias ligas.

Giedrius Gasiūnas – fizinių mokslų daktaras, VU Biotechnologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, 20 publikacijų autorius. 2012 metais mokslininkas apdovanotas Lietuvos mokslo akademijos premija už geriausią jaunojo mokslininko darbą „DNR interferencijos mechanizmas II tipo CRISPR/Cas sistemose“.

Pranešimas puikiai atspindės vieną pagrindinių organizacijos tikslų – inicijuoti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų specialybių būsimų ir esamų mokslininkų ir gydytojų tam, kad gimtų įvairiausios idėjos, kurias vėliau būtų galima pritaikyti ne tik moksliniuose darbuose, bet ir klinikinėje praktikoje.

Išsamiau susipažinti su šiuo atradimu galite čia:
http://www.pnas.org/content/109/39/E2579.full

Dalyvaujančius kviečiame registruotis, kadangi dalyvių skaičius ribotas:
http://goo.gl/forms/ATCwSdqKht