Diskusija „Psichoaktyvu: kas? kodėl? kaip?“

Kalbant apie psichoaktyvias medžiagas, dažnas žmogus prisimena liūdną Lietuvos statistiką, vis garsesnes kalbas apie alkoholio prieinamumo ribojimą, o gal kanapių legalizavimą. Diskusijos vyksta visur – parduotuvių eilėse, jaunimo organizacijose, Seime. Taip, tai aktuali tema, tačiau kartais joje lieka nemažai nežinomųjų, kuriuos gali „užpildyti“ tik tie, kurie su šiuo „reiškiniu“ susiduria kasdien bei yra arčiausiai to priežasčių, veiksmų ir pasekmių suvokimo. Todėl kviečiame pasikalbėti apie psichoaktyvias medžiagas kartu su šiais žmonėmis, išgirsti atsakymus į kylančius klausimus bei išsakyti savo mintis.

Kviečiame į diskusiją „Psichoaktyvu: kas? kodėl? kaip?“, kurioje savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis „MyHero“ Sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo idėjinis vadas, sveikatingumo treneris Ignas Bakėjus, prodiuseris ir žinomas didžėjus Vitalijus Pozyriovas-Vaiperis, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė, gydytojas toksikologas Robertas Badaras, psichologė, dirbanti su priklausomybių turinčiu jaunimu, Elena Gaudiešiūtė. Diskusiją moderuos Neringa Čėnaitė.

Renginio metu bus bandoma atsakyti į klausimus: kas yra psichoaktyvios medžiagos, priklausomybės, kodėl vieni žmonės tampa vartotojais, o kiti to neišbando. Taip pat bus kalbama apie grėsmes, bei galimas pagalbos priemones. Auditorija turės galimybę užduoti klausimus sričių ekspertams ir taip pagilinti šios temos suvokimą. Po renginio bus galima pabendrauti ir tęsti dialogą mažiau oficialioje erdvėje. Diskusija yra atvira visuomenei bei nemokama – jos metu bus kalbama tiek apie alkoholį, tiek apie narkotines medžiagas.

Lauksime jūsų Antakalnio poliklinikoje, Antakalnio g 59 , II a. Gegužės 26 d. 17 val.

Renginys yra vykdomas pagal projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelio įgyvendinimas Vilniaus miesto savivaldybėje“. Projektas finansuojamas pagal 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT-11 „Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos“ priemonę „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų savivaldybėse prieinamumo ir kokybės gerinimas įdiegiant jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelį“.

Daugiau informacijos: www.sveikatostinklas.lt/vilnius