Neuroniniai tinklai 2016

Inovatyvios medicinos draugija tęsia savo tarpdisciplininių renginių tradiciją ir kviečia į renginį „Neuroniniai tinklai – nykstanti riba tarp gyvybės mokslų ir informacinių technologijų“, kuris susies gamtos mokslus, mediciną, neuromokslus ir informacines technologijas. Jame bus pristatytos vienos didžiausių inovacijų šiose srityse: The Human Brain Project ir dirbtiniai neuroniniai tinklai (deep/machine learning).

https://www.facebook.com/events/1790236254533507/

The Human Brain Project – didžiausias Europos komisijos finansuojamas projektas, kurį mums pristatys vienintelė šiame projekte dirbanti lietuvė Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto docentė ir mokslų daktarė Aušra Saudargienė ir Suomijos Tampers technikos universiteto profesorė Marja-Leena Linne.

Daugiau apie šį pranešimą:
The Human Brain Project: suvienytos Europos neuromokslų ir informacinių technologijų mokslininkų jėgos

Ar gali informacinės technologijos padėti suprasti pačią sudėtingiausią sistemą mums pažįstamoje visatoje – smegenis? Kaip efektyviau gydyti neurologines ir psichikos ligas? Ar ateities kompiuteriai pranoks mus intelektu? Šiuos klausimus kelia ir sprendžia šiuo metu didžiausias Europos Komisijos finansuojamas projektas The Human Brain Project, priklausantis Ateities ir besiformuojančių technologijų krypčiai (Future and Emerging Technologies). Tai tarpdisciplininis projektas, kuris vienija neuromokslų, medicinos, psichologijos, matematikos, neuroinformatikos, biofizikos, biochemijos, genetikos ir kitų sričių mokslininkus bei siekia sukurti informacinėmis technologijomis paremtą mokslinių tyrimų infrastruktūrą, kuri leis atlikti žmogaus smegenų matematinį-kompiuterinį modeliavimą, rinkti bei integruoti žinias apie smegenų ligas. Projekto tikslas – suprasti žmogaus smegenų struktūrą ir funkcijas, neurologinių ir psichikos ligų mechanizmus genetiniame, molekuliniame, ląsteliniame, sisteminiame, vystymosi lygmenyse bei kurti pažangias technologijas, remiantis žmogaus smegenų funkcionavimo ir informacijos apdorojimo principais.

Dirbtiniai neuroniniai tinklai („Machine/deep learning“) – pasaulyje jau dabar vadinama informacinių technologijų ir dirbtinio intelekto ateitimi. Mums juos ir pritaikymą įvairiose srityse dabar ir galimą pritaikymą ateityje pristatys Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas Mindaugas Eglinskas.

Daugiau apie šį pranešimą:
Dirbtiniai neuroniniai tinklai arba mašininio mokymo algoritmai (deep/machine learning): Kas tai, kaip tai veikia, kaip tai taikoma įvairiose srityse ir mokslinėse disciplinose ir ko galima tikėtis (gal jau visai artimoje) ateityje.

Nepraleiskite progos išgirsti apie naujoves jau dabar keičiančias pasaulį!

Po pranešimų kviečiame neišsiskirstyti ir prie arbatos puodelio pasidalinti mintimis ir įspūdžiais su kitais renginyje apsilankiusiais bendraminčiais.